Maszyny Stolarskie

Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup frezarki CNC do swojej firmy?

Decydując się na zakup obrabiarki, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, w jaki sposób będzie ona wykorzystywana. Jest to bowiem bardzo drogi sprzęt i jeśli firma będzie z niego korzystała raczej okazjonalnie, powinna wziąć pod uwagę zupełnie inne modele, niż w sytuacji przemysłowego wykorzystania frezarki. Każdy z producentów oferujących maszyny CNC posiada różne ich modele, a każdy z nich ma nieco inne możliwości zastosowania oraz moc.

Zakup frezarki CNC do celów przemysłowych

Najczęściej firmy decydują się na zakup tak profesjonalnej maszyny, kiedy faktycznie jest im ona niezbędna i może w znaczny sposób ułatwić wykonywanie wielu zadań. Taka wykorzystywana w sposób przemysłowy frezarka, powinna spełniać już określone wymagania. Na jakie parametry profesjonalnej frezarki CNC trzeba zwrócić uwagę?

  • sztywność jej ramy,
  • precyzję wykonania ramy,
  • jakość podzespołów,
  • rozmiar przestrzeni roboczej,
  • możliwość skorzystania ze wsparcia technicznego podczas wdrażania urządzenia,
  • dostępność serwisu.

Firmy oferujące frezarki CNC Gdańsk najczęściej proponują również zakup różnego rodzaju końcówek, które umożliwiają wykorzystanie maszyny do wielu różnych celów. Jeśli frezarka CNC jest nowoczesna, z powodzeniem można do niej podłączać laser, czy kamerę HD. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiej frezarki, którą będzie można później wyposażać w kolejne elementy.

Istotną kwestią jest również możliwość korzystania z pomocy technicznej. Bardzo często są to bowiem niezwykle skomplikowane maszyny, z których obsługą może mieć problem nawet pracownik doświadczony na podobnym stanowisku, ale pracujący wcześniej ze starą frezarką. Producenci zapewniają dziś dobre jakościowo wsparcie i na pewno warto z niego korzystać.

Serwis maszyn i jego dostępność

Decydując się na tak drogi zakup, jakim jest nowoczesna maszyna CNC, najlepiej poszukiwać takiego producenta, który posiada swoje serwisy na terenie kraju. Jest to niezwykle ważna kwestia, ponieważ frezarki mogą się psuć i ulegać uszkodzeniom podczas wykonywania prac. Również poszczególne podzespoły mogą być przeciążane i dochodzi do awarii urządzenia. Serwis frezarki w Gdańsku bardzo często otrzymuje sprzęty, które użytkowane są od niedługiego okresu czasu, jednak z uwagi na niewłaściwe wykorzystanie maszyny, pojawiają się problemy z ich pracą.

Kupując frezarkę CNC do swojej firmy, trzeba dobrze zastanowić się nad tym, jaką kwotę ta jest w stanie na nią przeznaczyć. Profesjonalne frezarki wysokiej klasy kosztują często kilkanaście tysięcy złotych. Jeśli firmy nie stać na taki zakup, lepiej aby nie decydowała się na zakupienie taniego, chińskiego zamiennika. Znacznie mądrzejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest po prostu zakup sprzętu używanego, który jest modelem wysokiej klasy i był serwisowany w autoryzowanym miejscu. Taka frezarka CNC powinna dobrze służyć jeszcze przez lata, a często jej parametry są znacznie lepsze, niż niedrogiej frezarki prosto od producenta. Bardzo ważne jest jednak to, kto i w jaki sposób wykorzystywał sprzęt wcześniej.

Frezarki Olsztyn