Maszyny Stolarskie

Czy warto kupić używaną maszynę do obróbki drewna?

Prowadzenie warsztatu stolarskiego wiąże się na początku z wieloma wydatkami. Konieczne jest wygospodarowanie miejsca na taką działalność, a następnie zakup niezbędnych urządzeń, które pomogą w obróbce drewna. W zależności od profilu działalności, takie maszyny mogą się między sobą różnić. Niektóre stolarnie skupiają się bowiem na wykonywaniu mebli, okien i schodów, a inne zajmują się raczej renowacją starych mebli i ich konserwacją. Na rynku dostępnych jest wiele maszyn ułatwiających obróbkę drewna, jak frezarki Wrocław, czy piły formatowe. Dzięki nim, można stworzyć bardzo ergonomiczne stanowisko pracy i uzyskać niezwykle dokładny i precyzyjny efekt. Chcąc zakupić taką frezarkę, trzeba się jednak przygotować na wydatek kilkunastu tysięcy złotych. Wielu stolarzy zastanawia się więc nad zakupem używanego sprzętu. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Na co zwrócić uwagę kupując frezarkę do stolarni?

Producent frezarki Wrocław oferuje w swoim asortymencie wiele różnych maszyn. Niektóre z nich przeznaczone są raczej do pracy przemysłowej, a inne sprawdzają się w małych warsztatach pracujących raczej hobbystycznie. Decydując się na zakup takiego sprzętu, niezależni od tego, czy jest on fabrycznie nowy, czy też użytkowany przez innych, trzeba zwrócić uwagę na:

  • dostępność serwisu producenta,
  • jakość podzespołów,
  • sztywność ramy frezarki,
  • precyzję jej wykonania.

Nowoczesne frezarki to urządzenia dość skomplikowane w obsłudze, dlatego niektórzy producenci oferują możliwość skorzystania ze wsparcie technicznego. Sam serwis jest również istotny, ponieważ nie powinno się samodzielnie naprawiać takich maszyn, ani powierzać tego zadania osobom nieuprawnionym. Każdy producent frezarki Wrocław oferuje nieco inne rozwiązania i poszczególne maszyny mogą się od siebie bardzo różnić. Taka amatorska naprawa może wyrządzić jeszcze więcej szkody.

Kiedy używana frezarka jest dobrym pomysłem?

Frezarki oferowane są dzisiaj przez wielu producentów. Jeśli warsztatowi zależy na zakupie konkretnego modelu, wówczas powinien zapoznać się dokładnie z jego cennikiem i sprawdzić, w jakiej cenie jest w stanie zakupić urządzenie z drugiej ręki. Nowe maszyny są bardzo drogie i te z górnej półki kosztują minimum kilkanaście tysięcy złotych. Kupując sprzęt używany, można w takiej sytuacji sporo zaoszczędzić.

Frezarki Lublin

Oczywiście, bardzo ważne jest to, aby sprawdzić, kto użytkował wcześniej maszynę i czy była ona naprawiana i konserwowana tylko w autoryzowanym serwisie. Może się zdarzyć, że została zakupiona przed rokiem i nie została wyeksploatowana, ale może być też tak, że pracowała przez kilka lat w fabryce przemysłowej.

Dzisiaj bez problemu można kupić chińskie maszyny służące do obrabiania drewna. Najczęściej nie jest to jednak sprzęt wysokiej jakości, a jego cena potrafi być kusząca. Takie frezarki kosztują raptem kilka tysięcy złotych. Ich podzespoły są jednak bardzo kiepskiej jakości. Dysponując niewielkim budżetem rzędu kilku tysięcy złotych, znacznie lepiej jest kupić sprzęt używany, ale z górnej półki, niż zdecydować się na kupno takiego chińskiego zamiennika.