Maszyny Stolarskie

Jaką frezarkę kupić – nową czy używaną?

Frezarka to narzędzie służące do obrabiania przy pomocy skrawania powierzchni płaskich i kształtowych. Jej działanie bazuje na ruchu obrotowym. Frezarki Gdynia są chętnie wykorzystywane w różnych branżach, ponieważ mają wiele zastosowań. Można przy jej pomocy stosować obróbkę różnych metali, tworzyw, drewna i szkła. Nowoczesne frezarki CNC dają jeszcze więcej opcji, a przede wszystkim można przy ich pomocy wykonywać powtarzalne elementy. Niektóre frezarki wspaniale sprawdzają się nawet przy cięciu materiałów tekstylnych, jeśli zastosujemy odpowiedni stół. Te nowoczesne dają możliwość malowania, przy zastosowaniu odpowiedniej końcówki.

Nowe frezarki Gdynia

Zakup frezarki to duży wydatek, nawet dla dobrze prosperującej firmy. Obecnie producenci oferują bardzo wysokiej jakości frezarki, które można wykorzystać naprawdę na wiele sposobów. Ważne jest, aby osoba obsługująca maszynę potrafiła to robić w fachowy sposób. Nawet najlepsza frezarka w rękach amatora nie zda egzaminu.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowej frezarki w Gdyni?

  • Maszyna sprzedawana jest na gwarancji. W razie jakichkolwiek problemów lub usterek można liczyć na jej fachową naprawę w szybkim terminie.
  • Nowoczesne frezarki mają znacznie więcej możliwości i funkcji, niż te stare.
  • Można korzystać z dodatkowych końcówek, dzięki którym frezarka może pełnić funkcję lasera lub kamery. Umożliwia to wykonanie bardzo precyzyjnej obróbki.

Podstawowe znaczenie ma to, w jaką frezarkę zdecydujemy się zainwestować. Eksperci zalecają, aby unikać tanich chińskich frezarek, ponieważ jest to nieopłacalna inwestycja. Taki sprzęt i tak kosztuje kilka tysięcy złotych, a z pewnością nie będzie tak funkcjonalny, jak nowoczesna frezarka za kilkanaście tysięcy złotych. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego sprzętu najwyższej klasy.

Kiedy warto zdecydować się na używaną frezarkę?

Bardzo ważne jest to, kto i w jaki sposób korzystał ze sprzętu. Najlepiej, jeśli są ślady jego serwisowania i książka napraw, ponieważ w ten sposób można ocenić wstępnie stan frezarki. Osoby znające się na temacie często podkreślają, że można z powodzeniem wybierać używane frezarki, jednak musi być to sprzęt wysokiej jakości. Wówczas, lepiej zdecydować się na taki, który był bardzo dobrej klasy w dniu zakupu i niewiele stracił na swojej wartości, niż na nową frezarkę za kilka tysięcy złotych.

Niekiedy używany sprzęt może kosztować więcej, niż nowy model niższej klasy kosztuje obecnie prosto od producenta. Kupując frezarkę, najlepiej porównać jej parametry z innym sprzętem. bardzo ważny jest rodzaj silnika zastosowanego we frezarce, jej wymiary, masa, rodzaj jej sterowania, czy powtarzalność pozycjonowania. Dobrze jest zwrócić uwagę na dostępne wyposażenie, takie jak wymienne końcówki, które umożliwiają jej wykorzystanie do wielu różnych prac i czynności. Poleca się, aby wybierać sprzęt o dużej mocy i trwały, niezależnie od tego, czy jest to produkt nowy, czy też używany.

Frezarki Białystok