Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!

Czytaj więcej
Maszyny Stolarskie

Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!

Być może zajmujesz się hobbystyczną obróbką drewna i sprawia Ci to dużą frajdę, albo po prostu lubisz majsterkować i wykonywać przedmioty codziennego użytku własnoręcznie? Jeżeli jest to prawda, mamy dla ciebie propozycje – zainwestuj w takie urządzenia, jak frezarki do drewna, która może okazać się nieocenioną pomocą w trakcie twojej pracy! Możesz zakupić nowy lub używany sprzęt – konieczne jest jednak to, aby był w pełni sprawny. Dzięki niej twoje prace mogą być jeszcze bardziej profesjonalne, ponieważ zyskujesz możliwość obróbki blatów stołów, krzeseł i innego rodzaju mebli. To urządzenie daje także możliwość wykonania w drewnie elementów natury ozdobnej – to wymaga naprawdę dużej precyzji pracy, ale ozdobiony karnisz, półka lub wieszak prezentują się naprawdę dobrze. Jeżeli szukasz pomysłu na niebanalne upominki dla bliskich – frezarka do drewna może pomóc ci w ich wykonaniu. Masz już pomysł, co zrobisz z pomocą tego urządzenia? Świetnie! Teraz wystarczy dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu, jak frezarka do drewna.

Maszyny stolarskie

Wciąż nie wiesz, jaki typ frezarki będzie odpowiedni dla ciebie i posłuży ci przez wiele lat? Podpowiemy Ci, jakie są różnice między nimi. Największą popularnością cieszą się frezarki z wrzecionem zamontowanym ponad powierzchnią stołu roboczego. Duże zainteresowanie tego typu narzędziem wynika z wygody użytkowania, a także z dużego poziomu bezpieczeństwa. Obsługa tego typu frezarki nie będzie stanowiła problemu, nawet dla osób niewprawionych w obróbce – jest to możliwe dzięki temu, że operator wciąż ma wrzeciono na widoku, dzięki czemu o wypadek lub niebezpieczną sytuację jest trudniej. Istnieją również inne typy frezarek z wrzecionem umiejscowionym pod stołem roboczym lub na tej samej wysokości co on. Pierwszy model przeznaczony jest raczej dla bardzo wprawionych osób – jego obsługa nie jest najprostsza, dlatego lepiej pozostać przy frezarce z wrzecionem ponad stołem  

Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!Producent maszyn do obróbki drewna podpowiada, co powinieneś wiedzieć przed dokonaniem zakupu frezarki!

Przejdźmy teraz do kolejnej kwestii, jaką jest zagadnienie mocy urządzenia oraz maksymalnej możliwej mocy obrotowej. Jeżeli obróbka drewna jest twoim prawdziwym hobby – wcale nie musisz zaopatrywać się w maszynę o dużej mocy. Są one przeznaczone raczej do pracy z metalem – drewno stanowi stosunkowo miękki materiał, dzięki czemu łatwo poddaje się obróbce, która daje zadowalające efekty. Przydomowa stolarnia to miejsce, w którym często znajdziesz frezarkę wyposażoną w przekładnie, która jeszcze bardziej wyklucza kupno maszyny o dużej mocy. 700 W to odpowiednia moc, jeżeli chcesz wykonywać rowki, zdobienia, frezować krawędzie lub też połączenia. Nie zapomnij jednak o liczbie obrotów na minutę – dobra frezarka powinna być pod tym względem bardzo efektywna. Pamiętaj, że im więcej obrotów na minuty uzyskuje maszyna, tym gładszy frez możesz uzyskać na materiale przez ciebie obrabianym.

Schody Szczecin

WINTER frezarka do kołków CF-100A2WINTER frezarka do kołków CF-100A2

Frezarka informacje o urządzeniu